• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Zgłoś się do 30.11 i zmieniaj otoczenie razem z rozpoznawalnymi markami

Programy partnera to sposób na połączenie zaangażowania uczestników Zwolnionych z Teorii z rozpoznawalnością znanych firm i doświadczeniem ich przedstawicieli. Dzięki tej kombinacji możliwe jest profesjonalne reagowanie na problemy społeczne


Na zwolnienizteorii.pl. trwają zapisy do programów firm takich jak ING Bank Śląski i Auto Partner z Fundacją Zwierz. W tym tygodniu do grona partnerów dołącza Capgemini i Fundacja BGK. To właśnie z tymi firmami młodzież będzie realizowała swoje projekty i nabywała kolejne miękkie kompetencje.


Capgemini i zwalczanie wykluczenie cyfrowego

“Rozwój technologiczny spowodował przeniesienie wielu form życia społecznego do przestrzeni cyfrowej. Dostęp do Internetu stanowi obecnie nie tylko ułatwienie, ale niekiedy wręcz warunek konieczny pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym. Skutkiem tego jest wykluczenie cyfrowe, czyli brak dostępu do dóbr cyfrowych przez część społeczeństwa.” - informuje raport Kancelarii Senatu.

Capgemini, jako firma świadcząca usługi w zakresie konsultingu i technologii informatycznych, podejmuje się działań zwalczających to zjawisko. Właśnie dlatego Capgemini zaprasza uczestników Zwolnionych z Teorii do wspólnego zmierzą się z tym problemem, tworząc warsztaty dla osób zagrożonych wykluczeniem. Mogą to być na przykład warsztaty dla osób starszych z obsługi komputera. 


Fundacja BGK stawia na projekty lokalne

Jednym z głównych celów Fundacji BGK jest wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych. Zadaniem uczestników Zwolnionych z Teorii, którzy zapiszą się do programu Fundacji, będzie realizacja projektu społecznego skierowanego do społeczności lokalnej i  nawiązanie współpracy z samorządem terytorialnym. Temat projektu jest dowolny.

W tym programie pojawią się projekty we współpracy z lokalnymi władzami, które wpłyną na  polepszenie jakości życia publicznego lokalnych społeczności. Mogą to być na przykład imprezy integrujące sąsiadów, remont zaniedbanego podwórka lub zbiórka charytatywna na rzecz lokalnego hospicjum.


Czego nauczą się uczestnicy?

Sama współpraca i możliwość poradzenia się ekspertów jest dla uczestników Olimpiady korzyścią, ale to nie wszystko! Każdy z partnerów wnosi również wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu w obydwu programach uczestnicy wezmą udział w webinarach. 


W Programie Capgemini uczestnicy zwiększą umiejętności cyfrowe swoich beneficjentów, a także nauczą się jak profesjonalnie prowadzić szkolenia. Dzięki webinarom online i warsztatowi w siedzibie firmy nauczą się docierać do swojego odbiorcy, co pomoże im w zwiększeniu zasięgu swojego projektu.

Fundacja BGK będzie szkolić uczestników swojego programu w pozyskiwaniu partnerstw. To oczywiste, że młodzież robiąc projekty nie zawsze wie, jak dotrzeć z prośbą do biznesu czy jak kontaktować się z samorządami, dlatego dostaną w tym temacie praktyczne wskazówki od ekspertów. Ta umiejętność przydatna będzie w realizacji każdego projektu, ale także w przyszłym życiu zawodowym. 


Chcesz działać w ramach programów partnerskich?

Załóż projekt na www.zwolnienizteorii.pl i zbierz zespół od 2 do 10 osób. Potem zapiszcie się do wybranego przez Was programu i zacznijcie działać! Po zrealizowaniu projektu zostaniecie Finalistami Olimpiady, odbierzecie międzynarodowy certyfikat z zarządzania i będziecie mogli pochwalić się współpracą z profesjonalistami. 


Szczegóły programów i zapisy znajdziesz na stronie https://zwolnienizteorii.pl/a/#/app/partners

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie