• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Zarządzaj czasem z Concito

Zarządzanie czasem to trudna umiejętność, którą zdobyć można tylko przez praktykę. Na szczęście powodów do jej ćwiczenia jest wiele- matura, sesja, nadgodziny pracy i mnóstwo obowiązków w domu. 


Zarządzanie czasem w projekcie 


Uczestnikom Olimpiady powtarzamy, że w zarządzaniu czasem najważniejsze jest odpowiednie zaplanowanie i osadzenie planu w czasie. Uczymy tworzenia harmonogramu, czyli listy zadań, które chronologicznie przedstawiają poszczególne działania, które muszą się odbyć, by zrealizować cel. Do każdego zadania powinni być przypisani partnerzy, budżet i tak zwany “deadline”,czyli data ostatecznego wykonania. 


Tą teorię można przełożyć również na zarządzanie swoim czasem osobistym. Warto zaplanować konieczne do wykonania zadania, dopisać do nich, kto będzie potrzebny do ich wykonania i określić do kiedy musi się ono zadziać.  Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz wiedział, że w czwartek masz poświęcić 2h na naukę matematyki i będziesz pamiętał, by wcześniej poprosić przyjaciela o pomoc  


Conito- projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii 


Tak przedstawiają swoją aplikację jej twórcy. Concito stało się rozwiązaniem dla uczniów i studentów, którzy nie potrafią odpowiednio zaplanować czasu na naukę. Z aplikacji skorzystało już 740 osób, a projekt był nominowany do Złotego Wilka w kategorii najlepszego projektu technologicznego. 

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie