• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Złote Wilki - kto decyduje, który projekt dostanie nagrodę?

Jeśli proces wyboru Złotych Wilków spędza sen z Waszych powiek, już spieszymy ze zdradzeniem Wam szczegółów! Złote Wilki - nasze oscary dla najlepszych projektów społecznych w Polsce - wybierane są dwuetapowo.


Pierwszy etap - Komisje


Najpierw najlepsze projekty spośród nominowanych do Złotych Wilków selekcjonują Komisje złożone z naszych wyjątkowych Alumnów. To osoby, które skończyły już swoje projekty w ramach Zwolnionych z Teorii. Co ważne, często pełniły one też inne role w naszej Olimpiadzie, jak                  np. Mentora czy Trasowicza, a dziś dalej działają prężnie dla innych, a nawet są pionierami w dziedzinach, którymi się zajmują. Takie osoby, to m.in. Kamila Ciok prowadząca Fundację Zwrotnica, Patryk Jarmakowicz studiujący na Erasmus University Rotterdam, Michał Łyszkowski prowadzący Varsztatovnię.


Łącznie w Komisji zasiada 24 członków. Tym samym, Wasze projekty od początku oceniane są bardzo indywidualnie przez ekspertów w swoich dziedzinach, a przede wszystkim osoby, które w tej samej kategorii co Wy skończyły projekt społeczny w Zwolnionych z Teorii.


Drugi etap - Kapituła


Nasza Kapituła nigdy nie była taka duża! Zasiada w niej obecnie aż 26 osób ze świata biznesu, kultury, nauki i mediów. Wśród nich znajdziecie osoby, których na pewno nie trzeba przedstawiać, np. Mariusza Szczygła, Adama Bodnara czy Grzegorza Łapanowskiego. Ich grono powiększają niekwestionowani specjaliści w swoich dziedzinach. Na czele Kapituły stoi prezes Zwolnionych z Teorii - Paula Bruszewska.


Kapituła uważnie ocenia projekty wytypowane przez Komisje. Jak co roku, wybór Złotych Wilków jest dla niej bardzo trudnym przedsięwzięciem, ponieważ może wskazać tylko jednego proponowanego przez siebie zwycięzcę w danej kategorii, a notorycznie zwraca nam uwagę, że to za mało!


Kryteria wyboru


Zarówno Komisje, jak i Kapituła oceniają projekty w czterech kategoriach:

  1. Oryginalność pomysłu na projekt;

  2. Efektywność rozwiązania problemu społecznego;

  3. Osiągnięta zmiana społeczna (skala wpływu społecznego);

  4. Stopień zaangażowania zespołu projektowego.

Jak widzicie, kategorie te są bardzo indywidualne i tak też podchodzimy do każdego projektu, co uważamy za ogromny atut naszej Olimpiady. Owszem, musimy stworzyć jakieś kryteria oceniania - wytyczne - ponieważ bez nich wybór Złotych Wilków w ogóle nie byłby możliwy, ale dzięki tak wspaniałym członkom Komisji i Kapituły, możemy zapoznać się dokładnie z każdym, z tworzonych przez Was projektów i potraktować go jednostkowo.


Oglądaj ogłoszenie Złotych Wilków na żywo podczas Gali Wielkiego Finału 2020. Wydarzenie odbędzie się na facebookowej stronie Zwolnieni z Teorii 16 czerwca o godzinie 19.
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie