• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Ucz się w Liceum w Chmurze

Marzy Ci się szkoła, w której skupiasz się na tym, co Cię interesuje? Chcesz uczyć się nie tylko w teorii, ale i w praktyce? Już w liceum chciałbyś chodzić na ciekawe warsztaty i mieć czas na projekty społeczne? Właśnie dla takich potrzeb powstało Liceum w Chmurze.


Liceum w chmurze- co to oznacza dla ucznia?

To alternatywna forma edukacji. Uczysz się tego, co chcesz, masz czas na praktykę, a minimum programowe zaliczasz w inny sposób niż metodą zakuć, zdać, zapomnieć. 

Na początku wybierasz, co Cię interesuje. Zastanawiasz się, kim chcesz być w przyszłości i co chcesz zdawać na maturze. Wybrane przez Ciebie przedmioty będziesz przerabiał w formie zajęć i to im poświęcasz najwięcej czasu. Resztę przedmiotów, która znajduje się w podstawie programowej zaliczysz za pomocą aplikacji. 


“Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas na wszystko inne, co chcemy robić, czyli własne projekty, inne warsztaty, poszerzenie wiedzy z przedmiotów, które nas interesują”

- Mariusz Truszkowski, twórca koncepcji Liceum w Chmurze 


Oprócz szkolnych przedmiotów będziesz brał udział również w warsztatach rozwijających Twoje kompetencje miękkie, a Twoje postępy w rozwoju możesz skonsultować z tutorem, który pomoże Ci w problemach i będzie z Tobą cieszyć się z sukcesów.


Co warto robić w liceum?

Wybór liceum to jedno z pierwszych poważnych decyzji w życiu. Od tego, co wykształtuje w Tobie szkoła średnia będzie zależała Twoja dalsza przyszłość, dlatego tak ważne jest, żeby już w liceum odkrywać co naprawdę chce się robić w życiu. 


“Co chcę robić w życiu?”- to pytanie, na które nie poznasz prawdziwej odpowiedzi, gdy nie będziesz próbować działać i odkrywać zawodów, specjalizacji na własnej skórze. Zadbaj więc o to, żeby w liceum nie zabrakło Ci czasu na praktykę- bierz udział w warsztatach,  angażuj się w praktyki i rób projekty społeczne. 


Praktykę możesz zdobyć będąc w każdym liceum, na przykład poprzez projekty społeczne w ramach Zwolnionych, ale w Liceum w Chmurze o praktyczne kompetencje zadba szkoła.


Liceum w chmurze to nasz sojusznik do zmieniania edukacji. 

Współpracujemy z Liceum w Chmurze, bo utożsamiamy się z ich wizją szkolnictwa. Szkoła powinna przede wszystkim dawać uczniom możliwości, wspierać i rozwijać. To do tego wspólnie dążymy.


Jeśli realizujesz projekt w Zwolnionych z Teorii lub jesteś Finalistą naszej Olimpiady wypełnij formularz https://naszprojekt.typeform.com/to/fyfNz0, a będziesz zwolniony z pierwszego etapu rekrutacji do Liceum w Chmurze. 

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie