• Uczestniczka Olimpiady

#TOgether - pewność siebie jest ważna

Kim jesteśmy?

Projekt o nazwie #TOgether prowadzony jest przez młodzież dla młodzieży. Jesteśmy grupą czwórki przyjaciół o różnych zainteresowaniach, którzy razem postanowili zrobić coś więcej niż dotychczas. Swoją otwartością oraz empatią pragniemy zachęcić jak najwięcej młodych osób do rozpoczęcia razem z nami swojej własnej oraz indywidualnej „drogi do wielkości".


Dlaczego założyliśmy projekt?

Świat stale się rozwija - wszyscy młodzi ludzie z zachwytem patrzą na ludzi, którzy osiągnęli coś w swoim życiu i chcą zabłysnąć równie jak oni. Często spotykanym przez nas oraz nasze otoczenie problemem ,,na drodze do wielkości" jest jednak brak pewności siebie.


Jaki problem społeczny poruszamy?

Brak pewności siebie często wiąże się z problemem z komunikacją społeczną. Miewamy różne pomysły związane z naszymi talentami ale chcąc je zrealizować zdajemy sobie sprawę, że nie mamy możliwości, ani ekipy, która mogłaby nas wesprzeć w realizowanym przedsięwzięciu. Problemem jest również bycie sobą między społeczeństwem, nie wielu ma odwagę robić coś co lubi i pokazać kim na prawdę jest.


Co chcemy zmienić?

Naszym głównym celem jest pokazanie, że ekspresja siebie samego nie jest czymś, co powinno być tłumione oraz zasłaniane pod powłoczką niepewności oraz strachu. Każdy z nas ma problem, z którym się zmaga, czy to fizycznie, czy to psychicznie. Pokazując oraz nagłaśniając, poprzez coraz większą społeczność zespołu #TOgether, problem braku pewności siebie, dajemy nadzieję osobom, które teraz nie są w stanie przez strach pozwolić sobie na pewne rzeczy.


Jakie prowadzimy działania?

Pochwalić możemy się patronatem Prezydenta Naszego Miasta, Dąbrowy Górniczej. Prowadzimy regularnie spotkania na żywo z psychologami, rozmawiając na jeden temat, w bardzo różne sposoby. Dodajemy motywujące do działania cytaty, oraz sami, prostym i zrozumiałym językiem tłumaczymy po polsku, jak i po angielsku definicje związane z budowaniem pewności siebie.


Jakie mamy dalsze plany?

Rozszerzać świadomość pośród rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz samej dotkniętej tym problemem młodzieży. Tworzyć społeczność, nie tylko projekt. Uświadamiać, że każdy problem jest ważny. Stawiać czoła czekającym na nas wyzwaniom. Dać młodzieży należny im głos.


Julia Skrzypiec

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie