• Uczestniczka Olimpiady

Time Keepers - zarządzaj swoim czasem

Od ponad roku musimy się mierzyć z nową rzeczywistością. Pandemia wymusiła na wielu z nas podjęcie pracy zdalnej. Z tego powodu studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz Wydziału Metali Nieżelaznych działający w Studenckim Kole Naukowym “Zarządzanie” postanowili zrealizować projekt społeczny “Time Keepers, czyli zarządzaj swoim czasem!” w ramach ogólnopolskiego programu “Zwolnieni z Teorii”.


Zespół obrał sobie za cel ułatwienie zdalnej nauki i pracy w grupach innym studentom oraz uczniom. Projekt ma za zadanie poszerzenie świadomości oraz kompetencji uczestników w zakresie najnowszych środków komunikacji elektronicznej i nie tylko. Pragną również pokazać jak w codziennym życiu wykorzystać wiedzę z zakresu Lean Management. Na swoich social mediach przybliżają tematy związane z:

  • Efektywnymi metodami zarządzania swoim czasem

  • Praktycznym wykorzystaniem Lean Management

  • Sposobami ułatwiającymi pracę zdalną w grupach

Zaprezentują także aplikacje i programy pomagające w lepszej organizacji czasu oraz zdalnej pracy. Oprócz tego na bieżąco przygotowują cykl krótkich filmów poruszających przedstawione wcześniej zagadnienia w ramach podsumowania zdobytej już wiedzy.


W maju bieżącego roku twórcy projektu planują webinary z udziałem specjalistów oraz osobami stosującymi opisywane techniki na co dzień. Do tej pory na ich mediach społecznościowych można pogłębić wiedzę o pojęciach muda, czyli identyfikacji marnotrawstwa oraz 5S - zestawie technik i metod polegających na utrzymaniu wysokiej jakości stanowisk pracy. Kolejne pojęcia związane są z zarządzaniem czasem.


Więcej informacji o Time Keepers:

Milena Wajs, Aleksandra Zawojska

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.

1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie