• Uczestniczka Olimpiady

Szare mury - przemalujmy rzeczywistość

Kim jesteśmy?

Jesteśmy sześcioosobową grupą uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu- Kinga, Magda, Wiktoria, Oliwia, Emilia i Julia.


Czym zajmuje się nasz projekt i jak na niego wpadłyśmy?

Zauważyłyśmy jak wiele budynków w naszym mieście jest zniszczonych przez nieestetyczne i wulgarne graffiti. Tak właśnie powstał projekt SZARE MURY. Celem naszego projektu jest zmiana aranżacji Torunia i zamalowywanie szarych, wulgarnych i nieestetycznych graffiti. W ich miejscu chcemy stworzyć pozytywne oraz motywacyjne obrazki i cytaty. Tym samym pragniemy przyczynić się do zmiany otoczenia miasta oraz chcemy wywołać u przechodniów uśmiech i chociaż w małym stopniu umilić im dzień.


Co już udało nam się zrobić, a co jeszcze mamy w planach?

Niedawno skończyłyśmy nasz pierwszy mural! Powstał on na zniszczonym budynku trafostacji przy Szkole Podstawowej Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu. Wszystkie cztery ściany budynku pokryte są różnokolorowymi sercami, a na niektórych z nich pojawiły się pozytywne hasła np. jesteś piękny, uśmiechnij się! Mają one na celu podniesienie na duchu uczniów szkoły, pracowników czy przechodniów, a także mają wywołać uśmiech na ich twarzach. W planach mamy już kolejne murale, które niedługo pojawią się na toruńskich osiedlach!


Każdy etap naszej pracy możecie śledzić na portalach społecznościowych, zapraszamy!

Facebook: https://www.facebook.com/Szare-Mury-104766338132952

Instagram: https://instagram.com/szaremury?igshid=k1kzfmxgadww


Kinga Iwaniuk

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie