• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Co robić po maturze, studiach, wakacjach? Postaw na rozwój!

Od lat powtarzamy, że studia nie są najważniejsze w osiągnięciu sukcesu. Finaliści Zwolnionych aż 3,5 razy częściej niż ich rówieśnicy dostają pracę zaraz po maturze. Dlaczego? 


Wiara we własne możliwości 

Robiąc projekt społeczny odkrywasz, że możesz działać niezależnie od tego ile masz lat czy jaką wiedzę na początku. Wystarczy chęć, by być sprawczym i determinacja, by dążyć do celu. Po drodze zdobywasz praktyczne kompetencje, uczysz się na własnych błędach, a wiedzę zdobywasz, by wykonać konkretne zadania z planu. A na koniec możesz czerpać satysfakcję ze zmian, które pojawiły się  w Twoim otoczeniu dzięki Twojemu działaniu. 


Ważny jest cel 

Tak samo jak w przypadku projektu społecznego w życiu również ważny jest cel i plan działania. Otwierając się na nowe wyzwania, zdobywanie wiedzy i rozwój, można odkryć, co jest dla nas lepszą drogą. Dlatego tak wiele organizacji poleca gap year, czyli rok na zastanowienie się, co chce robić się dalej. Czy warto iść na studia, a jeśli tak to na jakie i dlaczego? Rok przerwy pozwala nabrać świeżego spojrzenia na swoją przyszłość i odkryć nowe możliwości. Coraz więcej przedsiębiorstw nie wymaga wykształcenia wyższego, tylko odpowiedniego nastawienia i kompetencji miękkich. 


Odkryj swoją drogę otwierając się na rozwój

Jednym z programów, które dają możliwość kompleksowego rozwoju kompetencji miękkich, lepszego poznania siebie, a co za tym idzie - zbudowania większej jasności na temat swoich potrzeb, marzeń i zaplanowania celów, jest School of Life.  To intensywny program rozwojowy, na którym uczestnicy nie dostają gotowych rozwiązań, a sami je odkrywają. Absolwenci programu uważają, że to właśnie dzięki programowi mogli wejść na rynek pracy świadomie i nie szukać w nim po omacku miejsca dla siebie. 


W pierwszej części programu uczestnicy korzystają z pogłębionych warsztatów rozwojowych, w których dużo jest pracy własnej, autorefleksji oraz bycia częścią grupy wspierającej się wzajemnie w odkrywaniu siebie, swoich wartości, potrzeb, marzeń i możliwości. Druga część to sprawdzanie siebie w działaniu, tworzenie projektów, spotkania z przedsiębiorcami, osobami inspirującymi z różnych dziedzin, znajdowanie dla siebie mentorów i budowanie swoich własnych ścieżek oraz strategii działania i wychodzenia do świata.


Program skupia się wokół wielu umiejętności XXI wieku, niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy, których jednocześnie nie można się jeszcze często nauczyć w szkołach. To budowanie samoświadomości, umiejętności komunikacji, zarządzanie własnym czasem i energią, wystąpienia publiczne, budowanie marki osobistej, korzystanie z networkingu i wiele innych. To również wiele  nowoczesnych metod, między innymi design thinking, 5 WHY czy storytelling. 
Jeśli jesteś Finalistą Olimpiady Zwolnieni z Teorii… 

możesz zdobyć bezpłatny udział w programie School of Life. Najpierw wypełnij zgłoszenie konkursowe w formularzu tutaj do 6 lipca. Po jego weryfikacji zaprosimy wybrane osoby na rozmowę rekrutacyjną i wśród nich wybierzemy te, które już w tym roku będa mogły rozpocząć poszukiwanie swojej drogi u boku ekspertów.0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie