• Uczestniczka Olimpiady

Reduce The Use - walczmy o czystszą planetę!

Reduce The Use to 3 dziewczyny - Amelka, Laura i Wika, które chciały przyczynić się do poprawy klimatu oraz wszyscy nasi obserwujący, dzielący z nami naszą pasję i misję. Tworzymy projekt głównie przez konto na Instagramie – dzięki temu, że większość z nas ma social media, nasze materiały są dostępne cały czas – wtedy, kiedy masz chwilę do nich zajrzeć.


Problem, który zdecydowałyśmy się poruszyć, czyli galopujące zmiany klimatyczne, jak im zapobiec i jak działać, jest bardzo aktualny. Przemysł i nierozważne gospodarowanie zasobami spowodowało, że teraz niestety musimy zapłacić za to cenę. Wiele rzeczy, które kupujemy, jest nam tak naprawdę niepotrzebnych. Bardzo łatwo z nich zrezygnować i znaleźć bardziej ekologiczny zamiennik. Najprostszy przykład? Wielorazowa torba. Nawet tę plastikową, którą weźmiemy ze sklepu, możemy użyć kilka razy.


Pokazujemy sprytne rozwiązania, które łatwo wprowadzić w swoją codzienność oraz różne statystyki i informacje, które obrazują skale problemu, jakim jest globalne ocieplenie. W swoich postach zwracamy uwagę na stosowane przez koncerny chwyty marketingowe, które zdecydowanie nie zbliżają nas do bycia less-waste, na to, ile śmieci produkuje przeciętny Polak i przeciętna Polka, czym jest green-washing oraz dlaczego ekologiczne produkty kosztują więcej. Znalazłyśmy również przykłady, że się da – niezwykła kobieta Bea, która produkuje z rodziną jeden słoik śmieci w ciągu roku (sic!) czy miasto w Japonii Kamikatsu, które jest prawie całkowicie zero-waste! Jeśli oni dali radę, to my również, małymi krokami, dojdziemy do celu.

Stwierdziłyśmy, że chcemy przyczynić się do tej zmiany i zafascynować tym jak największą liczbę osób. Bo właśnie razem możemy więcej.


Mamy nadzieję, że udało nam się zarazić również Was naszą pasją i przekazem płynącym z projektu. Serdecznie zapraszamy was na naszego Instagrama – czy tylko przejrzeć posty, czy też może porozmawiać? Jesteśmy otwarte <3


Na Instagramie można znaleźć nasz TUTAJ.


Laura Waśniewska

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie