• Martyna Fibich

Ranking Szkół w nowej formie

Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii to nowa forma wyróżniania szkół, w którym wyznacznikiem są praktyczne umiejętności. Tworzony jest on w oparciu o wyniki uczniów w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Kiedy zostanie opublikowany?


Informacje o najlepszych szkołach zostaną zaprezentowane na na uroczystej Gali Rankingu Szkół w formie online. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2020 r. na facebookowej stronie Zwolnionych z Teorii (tutaj). Ogłoszenie wyników uświetni wystąpienie i laudacje Wicepremier Jadwigi Emilewicz. W programie także prezentacje szkół i wystąpienia innych inspirujących gości.


Czym są Zwolnieni z Teorii?

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Korzystają przy tym z autorskiej adaptacji metody Project-based learning, która stosowana jest także na Harvardzie. Przy okazji uczestnicy zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomagające zdobyć wymarzoną pracę lub dostać się na studia za granicą.


Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na naszej platformie internetowej. Na platformie uzupełniają też, według harmonogramu, informacje o realizacji kolejnych działań, które przybliżają ich do zrealizowania projektu. Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżniania w rozmaitych kategoriach.


Jak szkoły angażują się w Olimpiadę?

W tym roku w szkołach w całej Polsce uczniów wspierało blisko 300 Nauczycieli Zwolnionych z Teorii. To grupa edukatorów, których wyróżnia chęć wspierania uczniów i rozwijania w nich kompetencji miękkich. Nauczyciele Zwolnionych z Teorii przeszli w ciągu roku przez pakiet szkoleń i mieli dostęp do nowych narzędzi edukacyjnych, dzięki którym nabyli nowe umiejętności. Przerodziło się to w nawiązanie bardziej partnerskich relacji z uczniami, co zaowocowało niesamowitymi projektami społecznymi.Już teraz obserwuj fanpage Zwolnieni z Teorii, żeby nie przegapić transmisji Gali Rankingu Zwolnionych z Teorii.0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie