• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Odpowiedzialni w czasie epidemii

W dobie pandemiii to właśnie prospołeczna postawa i działanie jest niezwykle ważne. Potrzebna jest między innymi pomoc finansowa placówek medycznych, zapewnienie dochodu małym i średnim przedsiębiorstwom,  a także wsparcie psychiczne. 


Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy działać z naszymi partnerami biznesowymi nad polepszeniem sytuacji w Polsce. Razem z nami w kontrze Covid-19 stanęła między innymi Enea. 


Enea w #CONTRA19 


Enea stara się wspierać Polaków w tym trudnym momencie na wiele sposobów. Za pośrednictwem Fundacji Enea przedsiębiorstwo przekazało 3,1 milionów złotych  wsparcia na rzecz ochrony zdrowia. Oprócz tego dostarczają również niezbędną odzież ochronną- rękawiczki, maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące, a wolontariusze pomagają seniorach w codziennych czynnościach, takich jak zakup żywności czy leków.  Pomoc Fundacji Enea dociera zatem do szpitali, służb ratowniczych, domów opieki społecznych i hospicjów. 


Pracownicy nie tylko angażują się społecznie, ale również pracują nad tym, żebyśmy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu mieli dostęp do energii elektrycznej i mogli pracować zdalnie, uczyć się, czy oglądać Netflixa. Bez dwóch zdań pracownicy elektrowni to cisi bohaterowie tych czasów, tak samo jak lekarze, pracownicy sklepów spożywczych czy dostawcy. 


Ty w kontrze COVID-19 


Pomoc odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw to jednak nie wszystko. Ważna jest także mobilizacja pojedynczych osób. Im więcej osób zaangażuje się choć 5 minut w działanie w kontrze koronawirusowi, tym większy wpływ będziemy mieli na zmniejszenie smutnych efektów pandemii. 5 minut, tyle właśnie zajmie Ci wylosowanie społecznego wyzwania na contra19.org i wykonanie go. Bądź odpowiedzialny. Razem możemy więcej! 


Masz więcej niż 5 minut na pomoc?


Już dziś zbierz zespół i załóż projekt na www.zwolnienizteorii.pl, który będzie na przykład w temacie koronawirusa. To może być, co tylko sobie wymyślicie! Możecie szyć maseczki, pomagać seniorom, promować małe przedsiębiorstwa, by przetrwały kryzys. Nie czekaj, pomoc potrzebna jest teraz. 


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie