• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Nauczyciele Zwolnieni z Teorii

Po ukończeniu szkoły uczniowie będą wykonywać rozmaite zawody, pracować w różnych dziedzinach nauki. Nie można przewidzieć, który przedmiot lekcyjny przyda im się najbardziej. Pewne jest jedno - rynek pracy coraz mocniej stawia na kompetencje miękkie, których nie sposób opanować przy pomocy samego podręcznika, dlatego powstała grupa Nauczycieli Zwolnieni z Teorii. To pedagodzy, którzy chcą jak najlepiej przygotować swoich uczniów na wyzwania przyszłości.


Na straży kompetencji miękkich, takich jak praca w zespole czy rozwiązywanie konfliktów, staną Nauczyciele Zwolnieni z Teorii. To grupa pedagogów ze szkół średnich edukujących przez praktykę. Ich uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności, realizując własne projekty społeczne w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.


Grupa Nauczycieli Zwolnionych z Teorii została stworzona, jako odpowiedź na potrzeby zarówno nauczycieli, jak i młodzieży. W zeszłorocznej edycji Zwolnionych z Teorii, uczniowie, którzy mogli liczyć na wsparcie nauczyciela, aż 3 razy częściej kończyli swoje projekty! Jednak korzyści obu stron to nie tylko zadowalające statystyki. To także emocje. Pomiędzy nauczycielami a uczniami powstała silniejsza więź, wzajemne zrozumienie i motywacja - do pracy i nauki. 


“Mój kontakt z uczniami zmienił się odkąd zaczęłam pracować projektowo, co stało się na długo przed Zwolnionymi z Teorii. Na pewno jednak mam zupełnie inną relację ze wszystkimi, z którymi pracowaliśmy projektowo - są to relacje bardziej bezpośrednie, oparte na wzajemnym zaufaniu, bardziej trwałe. Absolwenci często odwiedzają mnie w szkole i opowiadają o nowych projektach i inicjatywach, jakie realizują. Ciągle utrzymujemy kontakt przez media społecznościowe i widzę, jak pięknie nadal się rozwijają. Jestem z nich niezmiernie dumna.”

- Barbara Ostrowska, nauczycielka Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie


W VI edycji Zwolnionych z Teorii będzie w ten sposób działać ponad 500 nauczycieli z 464 szkół Polsce! Sprawdź czy w Twojej szkole jest Nauczyciel Zwolniony z Teorii na mapie. Jeśli nie, nominuj swojego nauczyciela na kolejną edycję tutajGrupa Nauczyciele Zwolnieni z Teorii realizowana jest przy wsparciu
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie