• Martyna ze Zwolnionych z Teorii

Mentoring jako obopólna korzyść

Współpraca pomiędzy naszymi uczestnikami , a pracownikami partnerskich firm to nie tylko przekazywanie kompetencji. To przede wszystkim poznawanie innego spojrzenia na świat i budowanie wzajemnego zrozumienia pomiędzy pokoleniami. Takie właśnie korzyści z pracy z młodzieżą wskazują Mentorki z firmy Henkel po programie Rebelki. O programie Rebelki pisaliśmy już na w artykule Rebelki, czyli młode liderki. W ramach programu Finalistki Olimpiady Zwolnieni z Teorii tworzyły kolejne projekty społeczne. Podczas całego programu dziewczyny mogły liczyć na wsparcie Mentorki z firmy Henkel. Dziewczyny zrobiły projekty, które odpowiadały na takie problemy, jak ubóstwo menstruacyjne, nieodpowiednie treści w sieci czy niska świadomość o zdrowiu piersi. 


“Rebelki to dziewczyny, które chcą działać i mieć pozytywny wpływ na swoje otoczenie. Już od pierwszego momentu byłam pod wrażeniem - są pełne motywacji, dobrze wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Mam nadzieję, że będę dla nich wsparciem i sama również się od nich nauczę”

- Justyna Królak, Mentorka w programie Financial Commercial Controller Adhesive Technologies w firmie Henkel.


“Jestem zaskoczona, w jak dojrzały i odpowiedzialny sposób dziewczyny są zaangażowane w projekty społeczne. Są niezwykle świadome otaczającego je świata i współczesnych problemów. I co najważniejsze, próbują wziąć sprawy w swoje ręce

- mówi o uczestniczkach programu Rebelki, Magdalena Wieczorek, Mentorka w programie i Senior Trade Marketing Manager Beauty Care Professional w firmie Henkel. 


“Program Rebelki to fantastyczna inicjatywa dla młodych i otwartych dziewczyn, które oprócz “szablonowej” edukacji w szkołach podejmują również odważne wyzwania i realizują się w projektach społecznych, co ja osobiście bardzo popieram i mocno takim osobom kibicuję”

- Magdalena Mulińska, Mentorka w programie i Brand Manager Laundry & Home Care.

“Z jednej strony jestem mentorką, a więc dzielę się moją wiedzą na temat prowadzenia projektu, a z drugiej to ja otrzymuję od zespołu energię, zapał do pracy i chęć zrobienia czegoś, co przysłuży się społecznie. Dla mnie udział w programie to możliwość poznania pokolenia, które wkrótce wchodzi na rynek pracy”

- mówi Joanna Jarosz, Junior Channel & Category Development Manager Laundry & Home Care w Henklu.

“Rebelki to niesamowita energia, radość niesienia pomocy innym i wspólnego działania. Dziewczyny zarażają swoją pasją. To niesamowite uczucie być przy nich i wspierać w kolejnych wielkich projektach.”

- Anna Kobierska, Mentorka w programie i Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej w firmie Henkel.


Program, taki jak Rebelki, organizowany z firmą Henkel przynosi korzyści na wszystkich frontach. Przede wszystkim korzystają uczestnicy programu, czyli młode liderki, dla których program był kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju. Ich projekty docierają do setek osób, które zostają uświadomione czy uwrażliwione na problemy społeczne. A Mentorki, czyli pracowniczki firmy, mają możliwość prospołecznej aktywności i zintegrowania się z nowym pokoleniem, które lada chwila spotkają przy swoim biurku w pracy. 

Jesteś uczniem szkoły średniej lub studentem? Już teraz zarejestruj się na www.zwolnienizteorii.pl, załóż projekt i zacznij działać!


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie