• Uczestniczka Olimpiady

Korona nie z bajki - pomóżmy dzieciom zrozumieć pandemię

„Koronę nie z bajki” tworzymy jako grupa znajomych, którzy w wolnym czasie realizują projekt społeczny. Nasze badania pokazały, że ponad 80% dzieci odczuwa negatywne emocje w stosunku do pandemii, a 64% rodziców zauważyło zmiany w zachowaniu ich pociech. Dzieci mają trudność w zrozumieniu, czym jest koronawirus i dlaczego tak ważnym jest, aby wszyscy przestrzegali narzucanych nam zasad. Informacje, przekazywane przez media są dla nich niezrozumiałe, a nowe pojęcia, które weszły do ich życia codziennego, bez odpowiedniego objaśnienia, powodują panikę.

Aby temu zaradzić, wydajemy książkę, która w przystępny sposób wyjaśni dzieciom pandemię COVID-19. Historie, opowiedziane przy wsparciu pedagogów i lekarzy, trafią w formie papierowej do wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a cyfrowa wersja książki będzie dostępna bezpłatnie online.


Już teraz prowadzimy szereg działań edukacyjnych w mediach społecznościowych, gdzie osoby obserwujące mogą poznać wiele ciekawych i istotnych faktów na temat pandemii.

„Korona nie z bajki” ma charakter w pełni non-profit, a projekt finansujemy ze zbiórek crowdfundingowych na portalach Allegro Lokalnie i zrzutka.pl. Projekt został objęty patronatem honorowym m.in. Marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Zapraszamy do śledzenia poczynań naszego projektu i wsparcia zbiórki na wydanie książki. Wspólnie dajmy dzieciom odpowiedzi!


Crowdfunding prowadzimy na:

- Zrzutka

- Allegro Lokalnie


W mediach społecznościowych można nas znaleźć tutaj:

- Facebook

- Instagram


Karolina Białczewska

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie