• Emilia Kaczmarek

Jakie nagrody i jak można zdobyć w Zwolnionych z Teorii?

Zaktualizowano: 21 maj 2021

W Zwolnionych z Teorii oprócz międzynarodowych certyfikatów i doświadczenia w zarządzaniu projektem można zdobyć również nagrodę - za najlepszy projekt w szkole, okolicy i Polsce! Zobaczcie jak starać się o Złotego Wilka i komu przyznajemy Brązowe i Srebrne Wilki.

Przedstawiamy najważniejsze informacje dla zespołów z wilczym apetytem na nagrodę.


Jakie nagrody są do zdobycia w konkursie?

Srebrne Wilki - za najlepszy projekt w każdym województwie pod względem punktów, o ile ukończyły się w nim co najmniej dwa projekty.

Brązowe Wilki - za najlepszy projekt w każdej instytucji pod względem punktów, o ile ukończyły się w niej co najmniej dwa projekty.

Złoty Wilk - to nagroda dla najlepszego projektu społecznego w Polsce, realizowanego w ramach platfrmy Zwolnionych z Teorii. Przyznajemy je w 4 formatach i w 7 tematach.


Kiedy ogłosimy zwycięzców?

Sukcesy najlepiej świętować wspólnie, dlatego Wilki ogłaszamy zawsze podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 22 czerwca online. Dołączcie do wydarzenia już teraz i bądźcie na bieżąco ze wszystkimi informacjami: Wielki Finał Zwolnionych z Teorii 2021!


Jak zdobyć nominację do Złotego Wilka w 2021?

 1. Wyślijcie na platformie www.zwolnienizteorii.pl formularz projektu z etapu Zakończenia najpóźniej 28 maja 2021, chyba że Wasz 6-miesięczny okres na zrobienie projektu mija wcześniej.

 2. Formularz Zakończenia Waszego projektu musi zostać zaakceptowany przez mentora do 4 czerwca 2021.

 3. Zbierzcie powyżej 4500 punktów za projekt po finalnym zatwierdzeniu projektu na platformie.

 4. Zaktualizujcie informacje o swoim projekcie w profilu publicznym Waszego projektu na platformie i dodajcie link do 3-minutowego filmu podsumowującego Wasze projektowe osiągnięcia. UWAGA: Czas edycję informacji o swoim projekcie i wysłanie filmu macie do 4 czerwca.

Jak wybierane są Złote Wilki?

Wybieranie Złotych Wilków dzieli się na dwa etapy.


I etap - Komisje preselekcyjne

Spośród nominowanych projektów, Komisje preselekcyjne wybierają odpowiednio: 15 najlepszych projektów nominowanych w każdym temacie oraz 20 projektów nominowanych w każdym formacie. Spośród nich Kapituła wybiera zwycięzcę w każdym temacie i formacie, który otrzymuje nagrodę Złotego Wilka. Komisje preselekcyjne składają się z wyróżniających się członków Społeczności Zwolnionych z Teorii, czyli ubiegłorocznych Finalistów Olimpiady, którzy są znawcami w konkretnym temacie/ formacie projektowym.


II etap - Kapituła Kapituła, składająca się z uznanych osobowości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych, wyłoni spośród nominowanych projektów zdobywców Złotego Wilka w każdej tematyce i formacie (łącznie 11 nagród). W każdej kategorii nagrodę przyznaje się co do zasady jednemu projektowi, choć Kapituła może zdecydować o przyznaniu nagrody ex aequo więcej niż jednemu projektowi lub o nie przyznaniu nagrody.

Kapituła konkursu wybierze zdobywców Złotych Wilków wyłącznie na podstawie informacji zawartych w profilach publicznych nominowanych projektów. Pod uwagę będą brane dwa kryteria: skala wpływu społecznego oraz oryginalność i innowacyjność pomysłu na projekt.

W tym roku w Kapitule zasiądą między innymi Adam Bodnar, Mariusz Szczygieł i Paula Bruszewska.


Jakie są wymagania dla filmu projektu?

 1. czas trwania - do 3 minut

 2. sposób zamieszczenia - link w profilu publicznym projektu do udostępnionego publicznie filmu na YouTube, który musi być aktywny minimum do dnia Wielkiego Finału.

Jakie są wskazówki dla filmiku o projekcie?

 1. Możecie wymyślić dowolną koncepcję na zaprezentowanie swojego projektu na filmie. Kreatywność na pewno będzie w cenie, ale najważniejsze, żeby filmik był ZROZUMIAŁY dla osoby, która nigdy wcześniej nie słyszała o Waszym projekcie. Dobrym testem jest przeczytanie scenariusza osobie nie znającej projektu, jeszcze zanim zaczniecie kręcić, i sprawdzenie czy wyniosła z filmu to, co chcieliście przekazać.

 2. Nie przejmujcie się, jeśli nie macie doświadczenia w kręceniu filmów. Wystarczy kamerka w telefonie, napisany scenariusz - i nagrywajcie! Przed nagraniem finalnego materiału zróbcie próbę techniczną, w której sprawdzicie, czy obraz nie jest za ciemny i czy głos jest wystarczająco słyszalny.

 3. Jeśli macie zdjęcia lub filmiki zrobione w trakcie realizacji projektu, koniecznie włączcie je do nagrania! Odbiorcom będzie wtedy łatwiej zrozumieć, o co chodziło w projekcie i jak to wszystko dokładnie wyglądało.

 4. W filmiku przekażcie nie tylko swoje faktyczne działania, ale także emocje, które towarzyszyły Wam i Waszym beneficjentom! Pomoże Wam w tym opowiedzenie jakiejś prawdziwej historii, np. w jaki sposób wpadliście na swój pomysł albo jak Wasz projekt wpłynął na życie konkretnego beneficjenta.

Jakie są wskazówki dla pozostałych informacji o Waszym projekcie?

Pamiętajcie, że Kapituła konkursu wybierze zwycięzców wyłącznie na podstawie informacji zawartych w profilach publicznych (w zakładce Wszystkie projekty) nominowanych projektów. Jeżeli chcecie coś w nim przeedytować, możecie to zrobić wchodząc na stronę główną Waszego projektu i klikając w lewym górnym rogu “edytuj profil publiczny projektu” .

 1. Przejrzyjcie krótki i długi opis swojego projektu i zastanówcie się, czy są nadal aktualne. Zwróćcie uwagę na elementy wpisujące się w kryteria oceny Kapituły. Czy jasno wskazaliście, kim byli Wasi beneficjenci i jak skorzystali na projekcie? Czy wyeksponowaliście, co w Waszym projekcie było oryginalnego, co zdecydowało o jego sukcesie?

 2. Zaktualizujcie link do Waszego kanału online - może to być strona www, fanpage na Facebooku, kanał na YouTubie lub dowolny inny link

 3. Sprawdźcie czy główne zdjęcie projektu jest aktualne. Być może wrzuciliście logo, które w międzyczasie udało Wam się dopracować? W takim wypadku nie zapomnijcie podmienić je na lepszą wersję.

 4. Zdobyte punkty, osiągnięte liczby beneficjentów i wzmianek medialnych oraz pozyskany budżet pokażą się automatycznie w profilu publicznym na platformie po finalnym zatwierdzeniu. Nie ma potrzeby powielać tych informacji w innych miejscach profilu ;)

Potrzebujecie więcej informacji? Zajrzyjcie do regulaminu. Macie pytania? Piszcie śmiało na kontakt@zwolnienizteorii.pl
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie