• Martyna Fibich

Jak uczniowie mogą zmieniać edukację? Wesprze ich w tym ING Polska

To właśnie młodzież i dzieci za kilka lub kilkanaście lat będą kształtować nasz świat i społeczeństwo. Jednak ze względu na wiek, miejsce zamieszkania czy środowisko, w jakim się znajdują, nie zawsze mają równe możliwości. A kto lepiej zna ich problemy i bolączki niż ich rówieśnicy? W Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii widzimy, że temat edukacji jest bliski młodym, bo co roku realizują się w tym temacie setki projektów społecznych. Jak młodzi zmieniają edukację?

Edukując innych i wprowadzając rozwiązania tam, gdzie system edukacji zawiódł lub był niewystarczający.


Jesteś w szkole średniej - chciałbyś coś zmienić, a przy tym rozwinąć siebie i dostać międzynarodowy certyfikat?

Dobrze się składa! Razem z ING Bankiem Śląskim stworzyliśmy dla Ciebie program Krok do Przodu, w którym Twoim zadaniem jest zebranie zespołu i realizacja projektu skierowanego do dzieci lub młodzieży, dzięki któremu rozwiną swoje pasje, zyskają nową wiedzę lub poznają swoje możliwości.

W działaniu wspierać Cię będą eksperci z Fundacji ING Dzieciom, która prowadzi projekty mające na celu wyrównanie szans dzieci i młodzieży. Możesz zgłosić się już teraz na http://zwzt.link/ing


Jaki projekt edukacyjny możesz stworzyć z ING Polska?

Edukuj innych, tak jak:


Zespół “EduKids – Edukujmy Razem!”

“Naszym celem jest zwrócenie uwagi na problem społeczny: nierówne szanse w edukacji dzieci (6-18 lat) z dzielnicy Praga Południe, Warszawa. Przez udostępnianie inicjatyw społecznych lokalnych organizacji, planujących czas wolny takich dzieci, chcemy pokazać im, że mogą one uczyć się z pasją, kreatywnie i z chęcią.”


Projekt “Duże dzieci, małym dzieciom”

Celem projektu jest edukacja młodszych koleżanek i kolegów w zakresie ekologii i dbania o środowisko poprzez bajkowy świat. Uważamy, że młodzi ludzie powinni wzajemnie siebie uczyć tego, że nasza planeta to nasz dom i trzeba o nią dbać!


Zespół projektu Poklikani

“Chcieliśmy pomóc dzieciom i młodzieży z rodzin zastępczych, klas integracyjnych oraz świetlic, które często nie mają bieżącego dostępu do technologii. Dlatego zorganizowaliśmy dla nich autorskie, pobudzające kreatywność warsztaty z programowania i robotyki.”


Wprowadzaj ciekawe rozwiązania polepszające edukację, tak jak:


Projekt “Bądźmy online”

“Projekt skierowany przede wszystkim do nauczycieli. Przedstawimy pomysły użycia technologii, która w edukacji zdalnej musi być wykorzystywana, tak aby nauczyciele nie tylko musieli, a chcieli ją wykorzystywać. Nauczanie może być dzięki temu łatwiejsze a nauka efektywniejsza.”


HeyTeacher

Często potrzebna jest pomoc kompetentnej osoby, która inaczej niż szkolny nauczyciel, wyjaśni niezrozumiałe kwestie, czy też poszerzy naszą wiedzę. Jednym słowem - KOREPETYTOR. Tylko gdzie go znaleźć? Stworzyliśmy aplikację HeyTeacher!, która jest przyjazną przestrzenią, pełną różnorodnych ofert pomocy w nauce. Zgłoszenia są filtrowane, co znacznie ułatwia poszukiwania odpowiedniego korepetytora. Chcemy dać też możliwość ludziom w młodym wieku spróbować swoich sił w dzieleniu się wiedzą z innymi. Jeśli jesteś bardzo dobry z jakiegoś przedmiotu i chciałbyś pomagać w uczeniu to nasza aplikacja jest również dla Ciebie! “


Projekt Umiem to!

“Umiem to! Od dzisiaj to może być twoje motto! Wystarczy, że sprawdzisz nasz projekt edukacyjny, który udowodni, że nauka to nie przykry obowiązek, a Twoje okno na świat. Pokażemy jak uczyć się skutecznie, przyswajać wiedzę na dłużej, a przy tym nie spędzać całego dnia z nosem w książkach.”


A ty, jak pomożesz innym być Krok do przodu?
Załóż projekt na http://zwzt.link/ing


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie