• Uczestniczka Olimpiady

Inner Voice - zaakceptuj siebie!

Jesteśmy w jednej klasie o kierunku humanistycznym i wspólnie zauważyłyśmy jak wielki jest problem braku samoakceptacji wśród młodzieży! Nasz dream team to: Ola Kałuża, Zuzanna Jarosińska, Paulina Stolińska, Justyna Jatczak i Maja Andrzejewska.

Skąd pomysł na taką tematykę?

Jesteśmy młodymi osobami śledzącymi to, co dzieje się aktualnie. Zamknięci w domach tracimy motywację, nie mamy na nic ochoty, nie mamy z kim porozmawiać i z nudów wchodzimy na Instagrama, a tam - idealnie produktywny dzień - nie chcemy wpuszczać w pułapkę innych, zatem kolejny raz uświadamiamy, że ''ej, każdy pokazuje tylko 1/1000 swojego dnia i sam wybiera, co publikuje - oczywiście wybierze ten piękny fragment'' - banalne? A jakie potrzebne, bo wciąż o tym zapominamy! Jeśli chodzi o nas to znałyśmy się i nawet lubiłyśmy jednak dopiero wspólna chęć pomocy przybliżyła nas od siebie, a sam czas izolacji spowodował, że trzymamy się teraz razem!


Jak działamy?

W ramach projektu udało nam się dotrzeć do 7 tys osób za pomocą live przeprowadzonego z Pauliną Soboń - influencerką, mamą, aktywnie tworzącą kanał ''Waksy'', podczas którego rozmawiałyśmy z nią o kompleksach oraz o tym, czy internet wpływa na samoakceptację.

Na naszym kanale na Youtubie trwała również miniseria, podczas której Agnieszka Łyczakowska - uczestniczka IV edycji programu telewizyjnego ''Ślub od pierwszego wejrzenia'' opowiadała o tym, co w sobie lubi! Udało nam się uzyskać patronat honorowy prezydenta naszego miasta, za nami wzmianki na serwisach informacyjnych oraz dwie rozmowy o naszym projekcie w radio!


Co planujemy dalej?

Co do dalszych planów, czekamy na powrót do szkół, by spotykać się z uczniami szkół podstawowych i porozmawiać z nimi o skutkach braku samoakceptacji (nawet jeśli odbędzie się to po zakończeniu projektu) oraz tworzymy materiał przy współpracy ze szkolnym pedagogiem.


Wszyscy jesteśmy wyjątkowi na swój sposób - pozwól, że odnajdziemy Twój!


Aleksandra Kałuża

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie