• Martyna Fibich

Zostań Bloodhero!

Zaktualizowano: 28 sie 2019

Choć mówi się, że oddanie krwi, może uratować komuś życie krwiodawstwo nie jest jeszcze wystarczająco powszechne,  by zapewnić bankom krwi pełne magazyny.

Niedobory krwi wciąż się zdarzają. Problem szczególnie nasila się w wakacje, gdy wzrasta liczba wypadków, a krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. Centra krwiodawstwa i potrzebujący mają swoich sojuszników- co roku w Zwolnionych z Teorii powstają projekty promujące oddawanie krwi.

Są bohaterowie, którzy noszą peleryny, są i tacy, którzy oddają krew.

mówią realizatorzy projektu Polish Bloodheroes. To reklama społeczna w mediach społecznościowych skupiająca się na doinformowaniu i zmotywowaniu młodych ludzi do oddania krwi. Oprócz popularyzowania krwiodawstwa, realizatorki projektu dają również dobry przykład- same regularnie oddając krew.


W tym roku krwiodawstwo promował też projekt o nazwie "450ml dla ŻYCIA”. 450ml to ilość krwi, które zostaje jednorazowo pobrana od dawcy. Tyle wystarczy, by móc uratować człowieka. Pobieranie 450ml trwa średnio 8 minut. Doliczając do tego rejestrację- wystarczy zarezerwować sobie godzinę, żeby wpłynąć na czyjeś życie. 

“Czy wiecie, że w Polsce tylko 1,5% społeczeństwa oddaje regularnie krew? Powstaliśmy, żeby to zmienić”

informują organizatorzy projektu Spokrewnieni, którym w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii udało się zebrać ponad 20 litrów krwi. A Ty, co zrobiłeś dla Twoich spokrewnionych? Posłuchaj przekazu projektów społecznych realizowanych przez młodych ludzi. Oddaj swoje “450ml dla życia”  jeszcze w wakacje i zostań #Bloodhero


#krwiodawstwo #krew0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie