• Uczestniczka Olimpiady

Alternatywa - nie zatracić siebie

Cześć, z tej strony projekt Alternatywa! Działamy w celu zwrócenia uwagi na niezwykle istotne aspekty, którymi są samoświadomość i indywidualność. W świecie, który nieustannie pędzi, nowe trendy pojawiają się co dzień, a wtopienie się w tłum jest prostsze niż kiedykolwiek, dostrzegłyśmy poważny problem – tak łatwo zatracić samego siebie! W ramach podążania za tym, co popularne, wiele osób stara się być jak inni zamiast stawiać na indywidualność.


My jednak chcemy zaoferować naszym odbiorcom alternatywę – zachęcić do podjęcia wysiłku odnalezienia samego siebie. Poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz zwiększenie samoświadomości może dać namn aprawdę wiele. Wybór tematu projektu nie był czymś trudnym – nasza grupa zna się już od podstawówki i nawet teraz, będąc w ostatniej klasie liceum, wciąż dobrze nam się ze sobą pracuje. Wszystkie jesteśmy kreatywne, dlatego też nasze burze mózgów często się nie kończą!


Zdecydowałyśmy się na taki projekt, ponieważ same, doświadczone przez różne wydarzenia w życiu, wiemy, że znajomość własnej wartości jest niezbędna w stawianiu czoła codziennym trudnościom. Zainspirowały nas do tego też różne elementy – nasze ulubione postacie książkowe, które z wiarą w siebie dzielnie radziły sobie z przeszkodami, nawet jeśli to było coś równie wymagającego jak uratowanie świata! Osoby, które podziwiamy, dały nam wyraźny obraz tego, że jeśli będziemy ciężko pracować i nieustannie się rozwijać, możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy. Z pamięcią o tym, dlaczego to robimy, angażujemy się w nasze działania. Odkrywamy możliwości social mediów, głównie Instagrama i Tik Toka (@projekt_alternatywa), i uczymy się, jak dotrzeć do naszych odbiorców. Korzystamy z social mediów już od długiego czasu, ale po raz pierwszy to my jesteśmy po drugiej stronie – dostarczamy contentu, zaciekawiamy obserwujących, co jest dla nas niezwykle ciekawym przeżyciem!


Serdecznie zapraszamy do przeżycia razem z nami tej przygody, którą jest projekt Alternatywa. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyniesie innym coś dobrego, będzie impulsem do zmiany na lepsze.


Zuzanna Białas

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie