• Uczestniczka Olimpiady

Akcja Kapibara - przeciwko stereotypom

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą licealistów uczęszczających do V LO im. A. Witkowskiego i II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Czym zajmuje się nasz projekt i w jaki sposób działamy?

Akcja Kapibara to projekt społeczny, którego celem jest pogłębienie wiedzy i obalenie części

społeczeństwie. Walczymy z dyskryminacją i nietolerancją wobec różnych grup społecznych. Wierzymy, że każdy człowiek powinien czuć się akceptowany i bezpieczny zarówno w opinii, jak i w przestrzeni publicznej; niezależnie od koloru skóry, wyznania, przynależności do mniejszości seksualnej czy języka, którym się posługuje. W naszych artykułach znajdziecie odpowiedzi na pytania takie jak; czym są stereotypy? Jak powstają? Jaki mają wpływ na nasze życie? Oraz wiele innych. Przeprowadzamy również wywiady z przedstawicielami zarówno mniejszości jak i większych grup społecznych (możecie je znaleźć na naszym kanale na YouTube). Nasza grupa składa się z 9 wspaniałych osób z różnych krakowskich szkół. Przed projektem byliśmy sobie niemal obcy, teraz stanowimy w pewnym sensie rodzinę. Obecnie naszym wielkim sukcesem było uruchomienie własnej strony internetowej działającej praktycznie od zera (na którą oczywiście zachęcamy zaglądnąć, a uwierzcie, że warto)!

Skąd wzięła się nasza nazwa?

Wiele osób zastanawiało się, skąd wzięła się nasza nazwa. W skrócie mówiąc, kapibary są powszechnie uważane za najbardziej tolerancyjne zwierzęta!

Gdzie można nas znaleźć?

Możecie nas znaleźć na:

  1. stronie internetowej: https://akcjakapibara.pl

  2. Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC2KcEKtTe1ZKDEH5f4ob7VA

  3. TikToku: https://www.tiktok.com/@akcja_kapibara

  4. Facebooku: https://www.facebook.com/akcja.kapibara

  5. Instagramie: https://www.instagram.com/akcja_kapibara

Zuzanna Seweryn

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie