• Uczestniczka Olimpiady

Świadoma AdOpcja to najlepsza opcja


AdOpcja to projekt studencki, stworzony przez członkinie NZS UAM – Joannę, Karolinę, Magdę i Paulinę. Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby studentów, aby zwrócić uwagę na problem bezdomności i nieprzemyślanych adopcji zwierząt.


Problem bezdomności zwierząt w Polsce jest bardzo poważny. Według oficjalnych danych, w 2019 roku było 105 tys. bezdomnych psów oraz 31 tys. bezdomnych kotów (to więcej zwierząt, niż mieszkańców ma Opole!) – a są to dane pozyskane tylko z zarejestrowanych schronisk.

Naszym głównym celem jest zachęcanie do świadomej i odpowiedzialnej adopcji. W naszym projekcie przedstawiamy pomysły na to, jak można pomóc zwierzakom – czy to poprzez faktyczną adopcję, lub też wirtualną. Pokazujemy również inne formy pomocy, zachęcamy do zaangażowania się w wolontariat w lokalnym schronisku, organizacji zbiórki potrzebnych produktów, wpłat pieniężnych.


Prowadzimy fanpage na Facebooku, gdzie regularnie pojawiają się posty w ramach trzech serii: „Głos specjalisty”, „Zwierzęta też ludzie” oraz „Jak możesz pomóc”. Każda z nich skupia się na innym aspekcie pomocy zwierzętom. Umieściłyśmy tam również film z okazji Światowego Dnia Bezdomności Zwierząt, w którym ukazane zostały zwierzaki szczęśliwie zaadoptowane. Tworzymy też treści na Instagrama (@ad.opcja) i planujemy w najbliższym czasie ruszyć z Tik Tokiem. Dodatkowo, na początku naszej aktywności stworzyłyśmy ankietę skierowaną do studentów, dotyczącą świadomości na temat adopcji zwierząt. Wypełniły ją 574 osoby i niedługo opublikujemy jej wyniki.

Mamy nadzieję, że AdOpcja pomoże każdemu zainteresowanemu poszerzyć swoją wiedzę na temat opieki nad zwierzętami i adopcji. Staramy się, by treści prezentowane na naszych social mediach były rzetelne oraz zrozumiałe. Przede wszystkim chcemy pomóc w walce z tak trudnym i przykrym problemem, jakim jest bezdomność zwierząt.


Paulina Juzak

 

Autorami wpisów w zakładce "Projekty" są uczestnicy olimpiady - nie jesteśmy odpowiedzialni za ich treść.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie